Generalną zasadą przeprowadzenia prawidłowego leczenia kanałowego jest widoczność pola pracy. Ponieważ zabieg wykonujemy na bardzo małym obiekcie jaki stanowi ząb i jego kanały, kilkunastokrotne powiększenie obrazu jakie zapewnia nam mikroskop stomatologiczny umożliwia perfekcyjne wykonanie leczenia. Zastosowanie dodatkowo nowoczesnych urządzeń do mierzenia długości kanału zęba, jego prawidłowego poszerzenia i oczyszczenia, a następnie szczelnego i trwałego wypełnienia zapewnia zachowanie i wykorzystanie zęba w jamie ustnej przez wiele lat.
Dzięki wykorzystaniu mikroskopu podczas leczenia kanałowego istnieje możliwość usunięcia złamanych narzędzi ze światła kanału, zamknięcia perforacji zęba preparatem MTA oraz usunięcia przeszkód anatomicznych blokujących kanał.
W ZAKRESIE LECZENIA KANAŁOWEGO POD MIKROSKOPEM WYKONUJEMY:
• pierwotne leczenie kanałowe w przypadku zapalenia i zakażenia miazgi zęba
• powtórne leczenie kanałowe – w przypadku utrzymujących się dolegliwości, przewleklego stanu zapalnego kości, przed planowanymi pracami protetycznymi (również jako zlecenia od innych lekarzy)
• usuwanie złamanych narzędzi kanałowych (również jako zlecenia od innych lekarzy)
Protetyka stomatologiczna jest dziedziną stomatologii zajmującą się odtwarzanie braków w uzębieniu, korektą kształtu, koloru i ustawienia zębów, odbudową złamanych lub zniszczonych próchnicowo koron zębów. W ramach protetyki przeprowadza się również analizę i korektę nieprawidłowego zgryzu występującego u Pacjenta, planowanie zespołowego leczenia ortodontyczno-protetycznego oraz leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
Nie leczone braki w obrębie pojedynczego zęba lub braki kilku zębów to nie tylko defekt estetyczny. W wyniku utraty zęba (lub zębów) dochodzi do szeregu niekorzystnych zjawisk w obrębie całego układu zębów – przechylania się zębów sąsiednich, zwiększenia nacisku i nierównomiernego rozkładania się sił na pozostałe zęby, uszkodzenia pozostałych zębów oraz powstania dolegliwości bólowych ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.
Olśniewający, biały uśmiech jest atrakcyjny i sprawia, że wyglądamy na osobę zdrową i zadbaną. Biały uśmiech to nie tylko kwestia estetyki to także lepsze samopoczucie i wyższa samoocena.
Często pacjenci zgłaszający się do stomatologa zadają pytanie czy profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest lepsze i skuteczniejsze niż domowe sposoby na wybielanie. Która z metod jest efektywniejsza. Wszystko zależy od osobistych przekonań. Większość naszych pacjentów decyduje się na bezpieczne i profesjonalne wybielanie w gabinecie rezygnując z wybielania w domu.
Wybierając się do dentysty uzyskamy na pewno profesjonalną opiekę i pewny skutek – dwie najistotniejsze cechy ściśle związane z opieką zdrowotną i zabiegami medycznymi.
Zaletą wybielania w gabinecie jest szybkość oraz gwarancja profesjonalnego wykonania.
Dla pacjenta śnieżnobiały uśmiech uzyskany w ciągu godziny i wykonany przez zaufanego i doświadczonego lekarza jest najbardziej optymalnym sposobem na piękny wygląd .
Oferujemy dwie metody wybielania zębów – gabinetowe oraz domowe/nakładkowe wykorzystując oryginalne produkty Opalescence – metoda wybielania dobierana jest indywidualnie dla pacjenta w zależności od oczekiwań oraz cech indywidualnych uzębienia.
Po więcej informacji zapraszamy na indywidualne spotkanie. O produktach i wybielaniu poczytasz więcej na stronie https://www.opalescence.com/pl
Oferujemy pacjentom przywrócenie harmonii i funkcji zębów poprzez ich profesjonalną odbudowę z zastosowaniem narzędzi takich jak – Digital Smile Design / Projektowanie Uśmiechu, wax-up wykonany po deprogramacji / analizie zwarcia, mock-up wizualizacyjny w gabinecie, mock-up długoczasowy czy w końcu Flow Injection Technique.
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Blog dla Pacjenta gdzie będą pojawiać się artykuły wyjaśniające niektóre zagadnienia i techniki stosowane w stomatologii.